Naturalny probiotyczny kefir dla zdrowia

Grzybek tybetański (kefirowy)

Łyk historii

Posted by grzybek on 20 maja 2012 in Łyk historii with 1 Comment


Grzybek kefirowy i napój z niego przyrządzany był stosowany od wielu setek lat przez mnichów  z Tybetu zarówno w medycynie , jak i w kosmetyce.

Był nazywany eliksirem młodości, ponieważ ludzie, którzy regularnie go pili cieszyli się zdrowiem i długowiecznością.

Przez pokolenia wiedza i zwyczaj stosowania tego probiotycznego napoju były przekazywane starsi młodszym i tak przez wieki przetrwał od do naszych czasów.

Kultura picia fermentowanych napojów mlecznych jest spotykana także w innych częściach świata: Europa, Bliski Wschód czy Azja.

Wieść niesie, że do Polski z Indii przywiózł grzybka profesor, który mieszkał i leczył się podczas pięcioletniego pobytu u hinduskich mnichów z raka wątroby. Wracając wyleczony z podróży dostał on w prezencie od mnichów ziarna kefirowe i przywiózł je do Polski .

Na przełomie lat 70-tych i 80-tych XX wieku mikrobiolodzy badając kultury grzybka tybetańskiego odkryli że nie są w stanie sprowokować produkcji i hodowli z pojedynczych organizmów wyłonionych z ziaren kefirowych grzybka tybetańskiego. Po licznych nieudanych próbach badacze zapytali tybetańskich mnichów, jak powstały oryginalne ziarna kefirowe. Tybetańczycy odpowiedzieli:

„Ziarna były darem, który ponad 1.000 lat temu zesłał ludziom Bóg „.

Być może ziarna  kefirowe były „manną”, która spadła z nieba? Słodką białą substancją, którą Bóg zesłał głodnym Izraelitom, aby nakarmić zdążających pod wodzą Mojżesza do ziemi obiecanej – krainy mlekiem i miodem płynącej. Być może?

Tak czy inaczej przetrwały one do dziś, badania nad ich powstaniem trwają, a ziarna są coraz popularniejsze w ostatnich latach.

Coraz popularniejsze jest również ich stosowanie w leczeniu różnych chorób i dolegliwości zdrowotnych (czytaj we wpisie: Właściwości zdrowotne).

Odpowiednio pielęgnowane ziarna kefirowe będą się namnażać i odnawiać, tak, że teoretycznie są one nieśmiertelne.

« previous post

Witam na mojej stronie: Grzybe...

Wkrótce informacje o pysznym kefirze, który przyrządzić można samemu w domu za pomoc...

next post »

Informacje ogólne

// // Kefir jest jednym z najstarszych mlecznych napojów fermentowanych. Ma on wiele ce...

Leave a Reply

No post with similar tags yet.

No post with similar categories yet.

Kefir z ziaren grzybka tybetańskiego - NA ZDROWIE

Skoro trafiłeś na moją stronę, to pewnie słyszałeś lub czytałeś już coś na temat tybetańskiego grzybka kefirowego. Jeśli tak, to mam nadzieję, że na mojej stronie dowiesz się czegoś więcej niż wiesz obecnie, a jeśli jest to dla Ciebie temat nieznany, to tym bardziej zapraszam do lektury informacji zawartych w moich wpisach. Tybetański grzybek kefirowy - co to takiego? Jakie korzyści może przynieść naszemu organizmowi spożywanie kefiru z grzybka tybetańskiego? Jak przygotować kefir? Gdzie dostać ziarna kefirowe? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedzi w moich wpisach. Zapraszam do lektury i rozsmakowania się w tym zdrowym i smacznym napoju.